קצת עלינו

הם עזבו קריירות מצליחות בהייטק בתפקידי ניהול ופיננסים, והגיעו לנהל משק חקלאי במושב ישע, אשר מציע חקלאות מתקדמת, ונמצא בבעלות המשפחה משנת 1965.

אורי נולד וגדל בישע. "לאחר שסיימתי את האוניברסיטה בלימודי כלכלה חקלאית ומנהל עסקים, התחלתי לעבוד בהייטק. ככל שעברו השנים הבנתי עד כמה חשוב לי לעבוד בסביבה פתוחה, להיות קרוב לטבע. אני אוהב את האדמה ואת הגידולים במשק. ב- 2003 חזרתי ובהמשך לקחתי את הנהלת החווה לידי.
אני פוגש את העובדים מידי בוקר עם הזריחה, מתחיל את הבוקר בסיור בחממות, וממשיך בעשיה בניהול המשק, תוך מתן אחריות בשטח לעובדים המקצועיים שלנו."

גלית פטקין הצטרפה לחווה לאחר שהיתה מנהלת כספים בתעשיית ההיי-טק, בוגרת לימודי כלכלה וניהול ומנהל עסקים. כיום שותפה בניהול המשק ומובילה את הניהול הפיננסי, ניהול הקטיף העצמי ומשאבי האנוש.

יחד הם פועלים לשמירה על האיכות הגבוהה ביותר ולביסוס מעמד החווה בשוק הישראלי והעולמי.

החווה ממוקמת בחבל הבשור ומאופיינת באקלים חצי מדברי. אקלים יבש, עם טמפרטורות מתונות ורמות קרינה גבוהות לאורך כל השנה, הוא יתרון גדול. תנאים אלה מאפשרים צמצום סיכונים הנובעים ממחלות הנגרמות מלחות, ומכאן תורמים לחיי אגרטל ארוכים יותר של הפרחים.

שיפור מתמיד, הצטיינות ועמידה בחזית המו"פ החקלאי

מה שהופך את החווה למיוחדת היא העובדה שהיא נמצאת תמיד נמצאת בעקומת למידה הולכת ועולה. אנו מארחים חקלאים אחרים, מדריכים חקלאיים וחוקרים שמגיעים לערוך ניסויים. אנו אוהבים ללמוד – זו הסיבה שאנו מקפידים להימצא תמיד בראש העניינים ומעודכנים בפיתוחים העדכניים ביותר. מידי שנה אנו מנסים זנים חדשים, נמצאים בקשר עם מגדלים ומשתלות מובילים, ודואגים להיות תמיד מעודכנים – עם המגוון הטוב והאיכותי ביותר שנוכל להציע לשוק.


אנחנו לא לבד, יש לנו עובדים ויש לנו אורחים

מעבר למומחיות והידע החקלאי שלנו, המשאב האנושי חשוב לנו במיוחד, והוא הנכס המרכזי שמאפשר לנו לעמוד בציפיות הלקוחות ולהמשיך לצמוח. במשק מועסקים עובדים תאילנדים, סטודנטים נפאלים ולעיתים צעירים ישראלים בעבודה השוטפת במשק. לצדם עובדים ישראלים בתפקידי ניהול ולוגיסטיקה, ונוער ממושבי וקיבוצי האזור בתפקידי אירוח, גביה והדרכה בקטיף העצמי. חווית העובדים ושביעות רצונם חשובים עבורנו לא פחות מחווית הלקוחות, ואנו מקפידים על שמירת סביבת עבודה מפתחת, נעימה וקשובה עבור העובדים, לצד החתירה לעמידה ביעדי המשק.

החל מדצמבר ועד מאי הופכות החממות שלנו לאטרקציה תיירותית ואתר קטיף עצמי של תות שדה תלוי מהגדולים בארץ. מידי שישי ושבת מגיעים משפחות, זוגות, קבוצות חברים וטיולים מאורגנים להנות מהקטיף בחממות המקורות, לשאוף את הטבע, להתענג על טעמי התות תוך כדי אכילה חופשית בחממות ולקטוף תותים לקחת הביתה, להמשיך להנות מהטעם המיוחד גם בהמשך השבוע.

בפסטיבל דרום אדום אשר מתקיים מידי שנה במהלך פברואר, כשחבל הבשור לובש שמלת כלניות אדומות, החגיגות בעיצומן, ומבקרים מכל הארץ מגיעים להתענג על טעמי התות – חלקת גן העדן הקטנה שלנו עם שפע הממתקים של הטבע. יש האומרים שהאדום של התות הוא לא פחות חשוב מהאדום של הכלניות ב'דרום אדום'

0

התחל להקליד והקש Enter כדי לחפש